2020 йил 22 август соат 17:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 38 412 (+181) нафарни ташкил этмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Янги касалланиш ҳолатларининг 169 нафари Тошкент шаҳрида, 8 нафари Тошкент вилоятида, 2 нафари Сурхондарё вилоятида, 1 нафари Қорақалпоғистон Республикасида ва яна 1 нафари Жиззах вилоятида тана ҳарорати кўтарилганлиги боис профилактика мақсадида ҳамда коронавирусга чалинган беморлар билан мулоқотда бўлганлиги сабабли намуна олинган фуқаролар орасида аниқланган.
Шу билан бирга, пойтахтда даволанган бухоролик 65 ёшли К.К. (эркак), Зангиота туманидаги кўп тармоқли юқумли касалликлар шифохонасида даволанган фарғоналик 59 ёшли Ф.Т. (аёл), пойтахтлик 29 ёшли Б.Л. (эркак), жами 3 нафар коронавирусга чалинган бемор вафот этди.
Эътиборли жиҳати, бугун айни пайтга қадар Тошкент шаҳрида 228 нафар, Тошкент вилоятида 98 нафар, Самарқанд вилоятида 26 нафар, Андижон вилоятида 6 нафар, Фарғона вилоятида 4 нафар, жами 362 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар тузалиб, юртимизда соғайганлар сони 34 351 нафар (89 фоиз)га етди.
Ҳозирда мамлакатимизда 3 796 нафар беморга шифокорларимиз томонидан белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда.
Бухорода “Цинепар” сиропини ичган 23 нафар бола вафот этдими?