Айни вақтда дунёнинг энг бой одами ҳисобланаётган миллиардер Илон Маск 2024 йилдаёқ дунёдаги биринчи триллионер бўлиши кутилмоқда. Айни вақтда унинг маблағи 216 миллиард, деб маълум қилинди.
Бизнесидаги доимий ва юқори ўсишни ҳисобга олганда, ушбу прогноз рост чиқиши табиий. Яъни, 2024 йилда триллионер номини қўлга киритиш учун унинг молиявий ҳолати йилига 129 фоизга ўсиши керак. Буни эса Илон Маскдан кутса бўлади.
Статистика юритувчилар рўйхатда ундан кейинги одамни ҳам тахмин қилиб улгуришди. Бу – “Adani Group” ҳинд компанияси раҳбари Гаутам Адани. Учинчи ўрин "ByteDance” хитой компанияси директори Чжан Иминга насиб этиши мумкин.
“Approve.com” 2017 йилдан бери дунёнинг энг бой 30 та одамининг маблағларидаги ўсишларни кузатиб бормоқда. Улардан 21 тасида кун келиб триллионер бўлиш имкони борлигини таъкидлади.