Мактабгача таълим вазирлиги Ўзбекистон Республикаси Коронавирусга қарши кураш Махсус комиссияси қарорига кўра, болалар соғлиғи, хавфсизлиги бўйича барча чораларни таъминлаш ва санитария-гигиена қоидаларига риоя этилиши учун барча шароитларни яратиш мақсадида, «яшил» ва «сариқ» ҳудудлардаги мактабгача таълим ташкилотлари( МТТ) ўз фаолиятини 2020 йил 1 августдан тиклашини маълум қилади.
Ушбу жараён Мактабгача таълим вазирлиги томонидан тасдиқланадиган жадвалга кўра, босқичма-босқич амалга оширилади.
Давлат МТТларининг Республика махсус комиссияси томонидан илгари эълон қилинган сана 15-июндан эмас, балки 1- августдан очилаётганлигига сабаб, МТТ фаолияти тикланганидан сўнг унинг тарбияланувчилари ва ходимлари хавфсизлигини юқори даражада таъминлаш учун қатор чораларни кўриш билан боғлиқ.
Андижонда ҳайдовчи ЙПХ ходимини калтаклади
Farg‘ona viloyati hokimi soqol, ro‘mol va ish joylarida namozga qarshi chiqib, bunga bo‘ysunmaganlarni qamash bilan tahdid qildi (audio)