2020 йил 21 июл куни соат 04:30 ларда Сирдарё вилояти Оқолтин тумани ҳудудидан ўтган М-39 йўлининг Термез-Тошкент йўналиши 920 км.да ҳайдовчи А.Ж. ўз бошқарувидаги "ISUZU" автомашинаси ёниб кетди.
Сирдарё вилояти ИИБ ЙҲХБ Ахборот хизмати берган маълумотга кўра, "ISUZU" ҳайдовчиси йўлнинг қарама қарши томонидаги транспортнинг узоқни ёртувчи чироқлари ёруғлиги кўзини қамаштирганлиги оқибатида йўл четида тўхтаб турган Б.Б. бошқарувидаги Камазнинг тиркамасининг орқасига бориб урилган.
Натижада "ISUZU" автомашинаси йўловчиси С.П. "чап ўмров суяги синиши" ташхиси билан тан жароҳати олиб шифохонага ётқизилган.
Маълумот учун: Йўл ҳаракати қоидаларининг 135 бандида "Кўзи қамашган ҳайдовчи авария ишораларини ёқиши, ҳаракатланиш бўлагини ўзгартирмасдан тезликни камайтириши ва тўхташи керак." деб белгилаб қўйилган.