Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги Ғазо секторидаги Ал-Аҳли шифохонасига уюштирилган ҳаво ҳужумини қоралади. Бу ҳақда бугун, 18 октябрь куни ТИВ баёнот берди.
“Ғазо секторидаги Ал-Аҳли касалхонасига уюштирилган ҳаво ҳужуми оқибатида кўплаб инсонлар ҳалок бўлгани ҳақидаги хабарни чуқур қайғу билан қабул қилдик. Бу даҳшатли зўравонлик ҳаракатини кескин қоралаймиз ва буни халқаро гуманитар ҳуқуқнинг қўпол бузилиши деб ҳисоблаймиз”, дейилади баёнотда.
Ўзбекистон ТИВ вафот этганларнинг оила аъзолари ва яқинларига чуқур ҳамдардлик билдирган ҳолда, можаро томонларини зудлик билан ҳарбий ҳаракатларни тўхтатишга ҳамда ўт очишдан тийилишга чақирган.
YuNESKO bosh direktori Audrey Azule joriy yilning avgust oyida Samarqandda bo'lib o'tadigan madaniy merosga bag'ishlangan xalqaro konferensiyada ishtirok etishni rejalashtirayotganini tasdiqladi