MediaTec бир мунча вақтдан бери яқинлашиб келаётган Wi-Fi 7 стандарти устида ишлаётганини айтди.
Компания янги технологияни ўз ҳамкорлари ва асосий мижозларига аллақачон намойиш этган.Wi-Fi 7 стандарти Wi-Fi 6 технологиясини янгилаш бўлиб, маълумотларни узатиш тезлигини тахминан 2,4 баробар оширишни таъминлайди.
МеdiаТеcнинг таъкидлашича, Wi-Fi 7 320 МГтс канал кенглиги, 4К квадрат амплитуда модуляцияси (QАМ), кўп фойдаланувчили ресурс бирлиги (МРУ) дан фойдаланиши мумкин ва ҳали ҳам мавжуд 2,4 гигагертсли, 5 гигагерцли ва 6 гигагертсли частоталарда ишлайди.
МеdiаТеc маълумотларига кўра, биринчи Wi-Fi 7 қурилмалари бозорга 2023 йилда чиқади. Бироқ, улар IEEE томонидан 2024 йилгача сертификатланмаганлиги сабабли, стандартнинг техник хусусиятлари лойиҳасига асосланади.
Эслатиб ўтамиз, Wi-Fi 6 қўллаб-қувватланадиган биринчи қурилмалар 2019 йил охирида тақдим этилган ва стандартнинг оммавий тарқатилиши 2020 йилда амалга оширилган.