Наманган вилоятида 1 ҳафта давомида 73 та оилавий меҳмонхона уйлари ташкил этилди. Бу ҳақда Наманган Давлат хизматлари агентлиги матбуот хизмати хабар бермоқда.
Президент Шавкат Мирзиёевнинг пандемия қоидаларига амал қилган холда ички туризимни ривожлантириш бўйича берган кўрсатмалари вилоят аҳлини хурсанд этди. Сабаби, Наманганнинг қишлоқ сўлим масканларида истиқомад қилувчи аҳолининг даромад манбааларидан бири ёз мавсумида дам олувчилар хисобига тўғри келади.
ДХА Наманган вилоят бошқармаси матбуот хизматининг хабар беришича, 2020 йилдан хозирга қадар 75 та хонадон “Оилавий мехмон уйлари ташкил этиш” бўйича давлат рўйхатидан ўтказилган. Ўтган хафта давомида бу кўрсатгич 73 тани ташкил этади.
Булар;
Янгиқўрғон туман ДХМ томонидан 58та, Поп туманида 7та ва Кгуст туман ДХМ ходимлари 10 та ана шундай аризаларни қабул қилишган.
Эътиборлиси, кўрсатилган хизматларнинг деярли барчаси сайёр хизмат тарзида амалга оширилган.