Қирғизистон Республикаси собиқ Президенти Aлмазбек Aтамбоевнинг кичик ўғли Қодир Aтамбоев бугун, 15-сентябрь куни Бишкекнинг марказий кўчаларида бўлиб ўтган “Қор барсини сақлаб қоламиз” шиори остида ўтказилган марафонда югуриш пайтида ўзини ёмон ҳис қилди, дея ёзмоқда “Кактус Медиа”.
Қодир Aтамбоев марафоннинг дастлабки босқичида тоби қочганини ҳис қилди, шундан сўнг Aла-Тоо майдонидаги "Ишга тушириш / тугатиш" пунктига қайтиб келди.
Қодирнинг сўзларига кўра, у ўзини бироз ёмон ҳис қилди, чунки исинмасдан югуришни бошлаган. Шу билан бирга, кичик Атамбоев илгари югуриш билан шуғулланмаганини қўшимча қилди.
Эслатиб ўтамиз, шу йилнинг 15 август куни Қирғизистоннинг ҳибсга олинган собиқ Президенти Алмазбек Атамбоевнинг кичик ўғли Қодир Атамбоев отасининг тарафдорлари ва махсус топшириқлар бўлинмаси ўртасидаги тўқнашувни режалаштирилган ташвиқот дея, баҳолаганди, дейди "qalampir.uz".