"Ҳудудий электр тармоқлари" АЖ Наманган филиали томонидан вилоятимиздаги истемолчиларни электр энергиясидан ноқонуний фойдаланишларини олдини олиш мақсадида, ҳудудларда мунтазам рейд тадбирлари ўтказилмоқда.
Жумладан, Наманган шаҳар "Марказ" электр таъминоти ходимлари томонидан 11-декабрь куни "М. Маориф" МФЙ С.Адашев 23-берк кўчасида яшовчи фуқаро Аббасов Илхомжон Исмаилович хонадони назорат тартибида ўрганилганда электр хисоблагичдан ташқари яширинча тармоқ тортиб фойдаланаётганлиги аниқланди, ходимлар томонидан №1714404-001073-сонли қоидабузарлик далолатномаси расмийлаштирилди 510 000 сўмлик хисобга олинмаган электр энергияси миқдори аниқланди.
"Учқун" МФЙ А.Юсупов кўчаси 23-да яшовчи фуқаро Муминов Обидхон Собирович хонадони назорат тартибида ўрганилганда электр хисоблагичдан ташқари яширинча тармоқ тортиб фойдаланаётганлиги аниқланди, ходимлар томонидан №1714404-001070-сонли қоидабузарлик далолатномаси расмийлаштирилди бунинг натижасида Электр Таъминотига хисобга олинмаган электр энергияси учун 16 377 367 сўмлик зарар келтирганликлари аниқланди.
"Ибрат" МФЙ С.Адашев 23-берк кўчаси 7-уйда яшовчи фуқаро Азимов Илхом хонадони назорат тартибида ўрганилганда электр хисоблагичдан ташқари тармоқ тортиб фойдаланаётганлиги аниқланди, ходимлар томонидан №1714404-001074-сонли қоидабузарлик далолатномаси расмийлаштирилди хамда хисобга олинмаган электр энергияси учун 6 343 680 сўмлик зарар келтирганликлари аниқланди.
"Ибрат" МФЙ С.Адашев 23-берк кўчаси 8-уйда яшовчи фуқаро Тошпулатов Мурод Вохид ўғли хонадони назорат тартибида ўрганилганда электр хисоблагичдан ташқари яширинча тармоқ тортиб фойдаланаётганлиги аниқланди, ходимлар томонидан №1714404-001075-сонли қоидабузарлик далолатномаси расмийлаштирилди хамда хисобга олинмаган электр энергияси учун 25 653 228 сўмлик зарар келтирганликлари аниқланди.