Тошкент ва Андижонда 58 нафар бемор тузалиб, жами соғайганлар 3758 нафарга етди. Бу ҳақда ССВ матбуот хизмати хабар бермоқда.
Маълум қилинишича, Тошкентдаги Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникасида яна 57 нафар, Андижон вилоятида эса 1 нафар, жами 58 нафар коронавирус инфекциясига чалинган бемор соғайди. Эндиликда Тошкент шаҳрида коронавирус инфекциясидан соғайганлар 1790 нафарга етди. Андижон вилоятида тузалганлар эса 178 нафарга етиб, даволанаётган беморлар 3 нафарни ташкил этмоқда.
Шундай қилиб, 12 июнь куни 121 нафар бемор тузалиб, Ўзбекистон бўйлаб коронавирус инфекциясидан соғайганлар 3758 нафарни ташкил этди.
Айни пайтда тиббиёт муассасаларида даволанаётган 1092 нафар бемордан 13 нафари оғир, 2 нафари эса ўта оғир аҳволда. Беморларнинг 844 нафари Тошкентдаги даволаш муассасаларида, 248 нафари эса 8 ҳудуддаги шифо масканларида даволанмоқда. Ҳозирда уй карантинида 25 100 нафар, стационар карантинда эса 23 628 нафар фуқа