ЎзЛиДеП томонидан "Очиқча гаплашамиз” рукни остида янги лойиҳага старт берилди. Унга кўра лойиҳанинг дастлабки меҳмони ўша партиядан номзоди қўйилиб, Олий Мажлис Қонунчилик палатасига сайланган депутат Расул Кушербаев бўлди.
Лойиҳа доирасидаги суҳбатла журналист депутатга 1 ва 5 йилликка қилган режалари ҳамда муаммоли вазитялардан қўрқиш қўрқмаслиги хусусида сўради.
“Агар қўрқадиган бўлсам бу ерда депутат бўлиб ўтириш керак эмас. Агар ишимни қонуний, асосли деб биладиган бўлсам, қўрқмайман. Нимадан қўрқаман? Ўзимдан эмас, фарзандларим, яқинларимга жабр етиб қолишидан қўрқаман. Оҳирги пайтлари буни кўп ўйлаяпман. Шунақа ўйлашимга сабаблар бўляпти. Яқин 5 йилликка режа тузмаганман очиғи” – деди Расул Кушербаев.
Шунингдек, депутат яқин келажакда албатта сайловолди дастурида ваъда берган ишларни амалга оширишини режа қилганини айтди.
Saudiya Arabistonida avtobus yonishi oqibatida 36 nafar ziyoratchi halok bo‘ldi
«Uzbekistan Airways» Буюк Британияга бораётган йўловчи ва саёҳатчиларга эслатма берди.