Ижтимоий тармоқларда Қашқадарё вилоятининг Кўкдала туманида ўтказилган Наврўз байрами тадбирида газ баллон портлаб кетгани ҳақида хабарлар тарқалди. Ҳолатга аниқлик киритиш мақсадида QALAMPIR.UZ Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов билан боғланди.
Унинг бизга маълум қилишича, кеча, 18 март куни соат 12:00 ларда Кўкдала тумани “Тўқмор” МФЙда ўтказилаётган тадбирда фуқаро Ш.Б. 20 литр сиғимидаги газ баллонга ўрнатилган "газ плиткаси"да балиқ маҳсулотларини пишириб сотаётган вақтида, газ баллон портлаб кетган.
Оқибатда яқин атрофда бўлган жами 37 нафар фуқаро турли даражадаги тан жароҳати олган ва шифохонага олиб борилган. Тиббий кўрикдан ўтказилган 13 нафар фуқарода тан жароҳати аниқланмагани сабабли уйига қайтарилган.
Мазкур ҳолат юзасидан терговга қадар текшириш ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Фарғонада газ портлаши оқибатида 3 нафар Ҳиндистон фуқароси жароҳатланганди.
NAMANGANLIKLAR.UZ журналисти фуқаролар хужумига учради
ИИБ ходимларини каламуш, дейиш ҳақоратга кирмайдию, “мент” сўзи кирадими? – Кушербоев автоблогер Ғаниев воқеаси бўйича ИИВ юзланди