2021 йил 13 июнь куни, Наманган туманида яшовчи, 1978 йилда туғилган аёл ариза билан мурожаат қилиб, шу куни соат 22:00 ларда, яшаш уйида ҳеч ким йўқлигидан фойдаланган номаълум шахс, ҳовлисига очиқ қолган дарвоза эшиги орқали кириб, меҳмонхонасида бўлган нархи 2.000.000 сўмлик тилла узук, нархи 450.000 сўмлик электропечи, нархи 150.000 сўмлик вентилятор ва нархи 100.000 сўмлик бодом маҳсулотларини ўғирлаб кетганлигини маълум қилиб, чора кўришни сўраган.
Наманган туман ИИБ ТEҚКБ тезкор вакили ва ҲПБ профилактика инспекторлари томонидан олиб борилган тезкор-қидирув ва суриштирув ҳаракатлари натижасида, ушбу жиноятни, Наманган туманида яшовчи, 1999 йилда туғилган фуқаро содир этганлиги аниқланган.
Ушбу ҳолат бўйича Наманган туман ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан 2021 йил 14 июнь куни Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган