Ўзгидромет 19-21 май кунлари кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 19 майда кечаси 11-16 даража, кундузи 27-32 даража, 20 майда кечаси 13-18 даража, кундузи 30-35 даража, 21 майда кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 19 майда кечаси 13-18 даража, кундузи 28-33 даража, 20 майда кечаси 13-18 даража, кундузи 30-35 даража, 21 майда кечаси 17-22 даража, кундузи 34-39 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах ва Сирдарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 19 майда кечаси 15-20 даража, кундузи 28-33 даража, 20 майда кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража, 21 майда кечаси 17-22 даража, кундузи 33-38 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 19-20 майда кечаси 15-20 даража, кундузи 32-37 даража, 21 майда 18-23 даража, кундузи 34-39 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 19-20 майда 30-35 даража, 21 майда 33-38 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, 19 майда айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. 20-21 майда ёғингарчилик кутилмайди. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 19 майда кечаси 10-15 даража, кундузи 17-22 даража, 20 майда кечаси 10-15 даража, кундузи 20-25 даража, 21 майда кечаси 13-18, кундузи 23-28 даража иссиқ бўлади.