ЎФА матбуот хизмати Ўзбекистон миллий терма жамоасининг навбатдаги узтози словениялик Сречко Катанец бўлишини расман эълон қилди.
Табиийки, хорижлик мутахассисларнинг талаблари нисбатан юқори бўлади. ЎФА келаси ҳафта Катанец билан музокараларнинг якуний босқичини бошлайди. Словениялик мутахассиснинг ҳафта ўрталарида Тошкентга келиши кутиляпти. Унинг Ўзбекистонда қанча пул ишлаб топиши ҳақида ҳозирча маълумот йўқ. Аммо, мутахассиснинг сўнгги иш жойи — Ироқдаги иш ҳақи ҳақида маълумот бор. Катанецнинг у ердаги йиллик маоши 1,2 млн еврога тенг эди (ойига 1 млрд 250 млн сўм атрофида). Ўзбекистонда ишлаш учун ҳам тахминан шунча сумма талаб қилиниши борасида мутахассислар фикр юритмоқда.
Маълумот учун, Ўзбекистон терма жамоасининг собиқ бош мураббийи Вадим Абрамов ойига 250 миллион сўм иш ҳақи олгани ҳақида маълумот мавжуд. Агар, Катанец энг камида Ироқда олган маоши миқдорида сумма талаб қилса, Ўзбекистон у учун Абрамовникига қараганда 5 баравар кўпроқ маош тўлаган бўлади.
Пиёдаларга сув сачратиш учун жарима белгиланганми?